mały chłopiec biegający po placu w kroplach fontanny

Ćwiczenie tygodnia: dynamiczny trening chodzenia dziecka w różnym tempie.

Cel: nauka utrzymania siły mięśniowej.

  1. Pozycja wyjściowa dziecka: stanie.
  2. Chodzenie w tempie szybkim i wolnym z zatrzymaniem oraz obrotem wokół własnej osi.

Sposób wykonania ćwiczenia:

Dziecko stoi. Trenujemy chodzenie w różnym tempie, zatrzymanie oraz obroty wokół własnej osi. Wszystko może odbywać się w rytm zwalniającego oraz przyspieszającego klaskania czy śpiewania.

UWAGA!! Czas, liczba powtórzeń i tempo wykonania ćwiczeń są uzależnione od stanu dziecka. Zawsze czekamy, aż dziecko nadążając za naszym ruchem, wykona daną pozycję. Czas ćwiczeń jest zależny od cierpliwości małego pacjenta oraz zachęty z naszej strony.

UWAGA!! Ćwiczenie dla wczesnego okresu usprawniania dziecka.

Oczekiwany efekt:

Wzmocnienie mięśni posturalnych: mięśni grzbietu, brzucha oraz pośladków.

Do kogo skierowane jest ćwiczenie?

Dzieci bardzo chętnie ćwiczą i ruszają się w rytm muzyki i wspólnych piosenek. Forma zabawowa jest jedną z najprostszych metod aktywowania oraz ćwiczenia dziecka. We współczesnych czasach, to my- rodzice oraz opiekunowie-szczególnie powinniśmy dbać o odpowiednia dawkę ruchu dla naszego dziecka. Jedno jest pewne: zdrowo rozwijające się dziecko, to dziecko, które lubi się ruszać i zdobywać nowe umiejętności ruchowe. Stąd w celu wzmocnienia mięśni posturalnych ( utrzymujących spójną pozycję dziecka w pionie), jak najbardziej zaleca się proste zabawy ruchowe przy muzyce: w tym wypadku, chodzenie, obracanie się i zatrzymywanie na konkretna komendę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *