gimnastyka artystyczna dzieci

Polecam: gimnastyka korekcyjna “z głową”…

Dzisiaj polecam: gimnastyka korekcyjna “z głową”…

Lato – to sukienki, morze, mewy i lody śmietankowe. Jesień – to kasztany, i szelest liści pod stopami. Zima – to czerwone nosy, i śnieżne bałwany. Wiosna – to baśki na drzewach, i pachnąca budząca się do życia mokra ziemia…

A zdrowie naszych dzieci??? To RUCH, aktywność, sport, zabawy… Nie bez powodu nowo narodzone dziecko masujemy, przytulamy, obracamy, kołyszemy; kupujemy piłki, matki, “jeżyki” czy wałeczki. Nie bez powodu w pierwszym i drugim roku życia dziecka inwestujemy w rowerki trójkołowe i biegowe, pierwsze “motylki” i deski do pływania. A później w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w treningi piłkarskie, taneczne, narciarskie… Tak, RUCH – to zdrowy, harmonijny rozwój dziecka; to poprawna postawa; to zdrowy kręgosłup; jak również: lepsza świadomość własnego ciała, harmonia ruchu, większa pewność siebie, lepsza koncentracja, umiejętność radzenia sobie ze stresem, łatwiejsza nauka, sprawność intelektualna. Serio serio.

Stąd też wychodząc naprzeciw potrzebom małym i dużym zaprojektowałam dla naszych dzieci gimnastykę korekcyjną “z głową” płynącą prosto z mojego serca :*)  i niekończącej się pasji ruchu…

Tak, przyznaję się: byłam dzieckiem, które przez lata o 6 rano znosiło rower z ósmego piętra i namiętnie pedałowało po zielonych przestrzeniach wrocławskiego Parku Szczytnickiego czy też po nadodrzańskich wałach…Dzieckiem, które spływało kajakiem po wszelkich możliwych polskich rzekach, wędrowało z plecakiem po wszystkich możliwych górkach; które spało na mazurskich molach  czy beskidzkich szlakach pod gwiazdami; dzieckiem, które tańczyło na parkiecie… tak jak przystało, według możliwości “do białego” rana. Pewno stąd ta miłość do ruchu. Mój mąż też mnie poznał i zachwycił się (niewątpliwie)  w ruchu na parkiecie :). I dopiero po latach, przyznał się, że tańczyć to tak naprawdę nie lubi… ot, dobre(!!).

Wracając do gimnastyki…

Zapraszam dzieci do krakowskiego Klubu Jędruś na moje zajęcia: gimnastykę korekcyjną “z głową”, gdzie:

  • oceniam i diagnozuję postawę ciała uwzględniając fizjologię oraz rozwój dziecka
  • dobieram ćwiczenia oraz zabawy z uwzględnieniem głównych potrzeb dzieci
  • pracuję nad konkretnymi partiami mięśni oraz nad konkretnymi wadami
  • odpowiadam na trudne pytania rodziców
  • omawiam wskazaną dla dziecka aktywność ruchową
  • dobieram unikalne ćwiczenia  w celu skorygowania ewentualnych wad

Zapewniam:

  • profesjonalizm
  • indywidualne podejście
  • małe, kameralne grupy
  • gimnastykę “spersonalizowaną” i ukierunkowaną na konkretna wadę postawy.

Czekam na Was co piątek, o godz. 15.00 – pierwsza grupa, a o 16.00 druga grupa.

Wszystkich chętnych, zniechęconych tłumnymi gimnastykami, poszukujących dobrej atmosfery i skutecznej terapii dla swoich dzieci ZAPRASZAM.

Do zobaczenia

z pozdrowieniami

Wasza

Magdalena Rusiecka-Serwatka

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *